В ході сканування фундаменту церкви георадар виявив старовинне підземелля, яке веде від вівтаря в невелику келію, окрему кімнату ченця, що перебувала на території храму.

Ми були дуже здивовані відкриттям цієї таємниці, адже ніхто з настоятелів не знав, як далеко веде цей прохід і чи існує він взагалі. Вивчаючи карти та історію, у нас виникло багато питань і гіпотез, які слід було підтвердити або спростувати. Руйнувати фундамент церкви, або порушувати унікальність будови грубої технікою ми не зважилися. Наша команда пошукачів і геофізиків в складі з цілою групою представників храму прийшли до висновку, що геофізичні вимірювання допоможуть нам визначити достовірність зібраної інформації, і нарешті знайти відповіді.

Приступивши до дослідження, ми змогли побачити і точно обробити сигнали магнітного поля об’єкту, що знаходився на глибині близько п’яти метрів. Георадар виявив не тільки кордони підземної споруди, а й зміг вказати на якій глибині розташована знайдена келія. Для нас це означало одне – ми знайшли! Протягом п’яти годин клопіткої праці нам вдалося з’ясувати де знаходиться вхід в підземелля, як можна в нього потрапити і точно визначити межі даної будівлі. Далі команда наших геофізиків разом з археологами і настоятелями храму зуміли без праці і серйозних руйнувань потрапити всередину. Дані, які ми отримали в ході геофізичного сканування дозволили команді професійно виконати роботу і дуже акуратно відкрити знайдений об’єкт.

Як виявилося, келія була побудована на початку XVIII століття. Рукописи, книги, церковна утварь ручної роботи, ритуальні предмети, збереглися деякі тканини з візерунками, полотна і шматки одягу. Знахідка внесла нове уявлення про устрій життя послушників монастиря, відкрила перед нами цілий новий світ. Можна тільки уявити собі, яку велику історичну цінність і духовний сенс має дане відкриття і знайдені артефакти.

Це всього лише ще один приклад, як можна використовувати георадарне обладнання та сучасні методи для вивчення історії людства. Досліджуйте з нами приховані тунелі, тайники в стінах, заховані під фундаментом ходи і цілі підземні міста – дізнайтеся що зберігають вони в собі. Хто з минулого залишив для нас послання, які ми можемо прочитати за допомогою сучасних технологій і георозвідки.

Залиште коментар

Перезвоните мне